FACEBOOK

Powtórka przed maturą z języka angielskiego

14 kwietnia, 2023

Matura to ważny egzamin, który może mieć wpływ na naszą przyszłość, dlatego warto przygotować się do niego jak najlepiej. Powtórka przed maturą jest jednym z najważniejszych etapów, dlatego przedstawimy Wam kilka porad, jak skutecznie ją zaplanować i wdrożyć.

 

 

Matura z angielskiego – od czego zacząć powtórkę?

 

Zaplanuj powtórkę. 

Przede wszystkim, powtórka przed maturą powinna być odpowiednio zaplanowana. Warto zacząć od określenia swoich celów i zadań, które chcemy osiągnąć podczas powtórki. Następnie, warto stworzyć harmonogram nauki, który pozwoli nam na skuteczne przyswojenie wiedzy. W harmonogramie powinny znaleźć się zarówno bloki czasowe przeznaczone na naukę, jak i przerwy, które pozwolą nam odpocząć i się zrelaksować – to też bardzo istotne!

 

 

Stosuj różne metody nauki. 

Podczas powtórki przed maturą warto skorzystać z różnych metod nauki. Warto poświęcić czas na czytanie podręczników i notatek, ale również korzystać z różnych źródeł wiedzy, takich jak filmy edukacyjne, prezentacje multimedialne czy infografiki. Dodatkowo, warto przetestować swoją wiedzę, rozwiązując testy i zadania, które pozwolą nam na sprawdzenie, na ile dobrze przyswoiliśmy daną tematykę.

 

 

Świetnym sposobem na usystematyzowanie wiedzy będzie skorzystanie z dedykowanych materiałów opracowanych specjalnie pod kątem egzaminu maturalnego. Takie materiały w spójny sposób poruszają najważniejsze aspekty języka angielskiego, którymi musisz się ponownie przyjrzeć jeśli chcesz osiągnąć dobry wynik na maturze.

 

 

Pobierz darmowego e-booka i nie marnuj już czasu na szukanie odpowiednich materiałów – wszystkim zajęliśmy się za Ciebie.

 

 

 

Skup się na najważniejszych zagadnieniach. 

Podczas powtórki przed maturą warto skupić się na najważniejszych zagadnieniach, które są najczęściej poruszane na egzaminie. Warto zwrócić szczególną uwagę na te tematy, które sprawiają nam najwięcej trudności i poświęcić na nie więcej czasu i energii. Warto również skorzystać z poradników, które pomogą nam zidentyfikować te zagadnienia, na których powinniśmy się skupić.


Motywacja i koncentracja. 

Powtórka przed maturą wymaga od nas dużej motywacji i koncentracji. Dlatego ważne jest, abyśmy mieli jasno określone cele i motywacje, które będą nas napędzać do nauki. Warto również zadbać o swoje zdrowie i kondycję fizyczną, ponieważ to również ma wpływ na naszą zdolność koncentracji i przyswajania wiedzy.


Praca z nauczycielem lub mentorem.

Ostatnią, ale bardzo ważną poradą jest rozważenie praca z nauczycielem lub mentorem. Warto skorzystać z pomocy osoby, która ma doświadczenie i wiedzę w zakresie przygotowania do konkretnych rodzajów egzaminów. Warto zatem zastanowić się nad wyborem jednej lub kilku lekcji uzupełniających z lektorem, który pomoże Ci sformułować i opracować konkretne obszary, na których należy się skupić, żeby osiągnąć wysoki wynik na egzaminie maturalnym. 


Przygotowanie do matury z angielskiego – lekcje w Conversie

 

Jeżeli potrzebujesz pomocy – już dziś zapisz się na lekcję z naszym lektorem, który skutecznie przygotuje Cię do matury z języka angielskiego!

W naszej ofercie, jak co roku posiadamy roczne i semestralne kursy przygotowujące do egzaminu maturalnego oraz lekcje indywidualne dostosowane do oczekiwań naszych kursantów.


NOWOŚĆ! 


W odpowiedzi na potrzeby tegorocznych uczestników naszych kursów wprowadziliśmy maturalne egzaminy próbne, próbne matury ustne oraz konsultacje pozwalające ocenić stan wiedzy uczniów i obszary, na których powinni się skupić kontekście matury.

Nie zapomnij, że z naszym e-bookiem zyskujesz rabat w wysokości 20%. Poszukaj tej informacji w pobranym pliku!

Pobierz darmowego e-booka i odbierz 20% zniżki na konsultacje i kursy!