FACEBOOK

Norweski Toruń - nauka języka norweskiego

Norweski jest językiem, który cieszy się rosnącą popularnością wśród osób uczących się języków obcych. Dlaczego? 

Norweski należy do rodziny języków germańskich, co oznacza, że ma wiele podobieństw do innych języków, takich jak angielski, niemiecki czy szwedzki. Dlatego osoby, które mówią w tych językach, mogą znacznie łatwiej nauczyć się norweskiego niż osób, które uczą się całkowicie nowego języka.

Nie należy się jednak obawiać trudności i ogromnych przeszkód, jeśli nie znamy jeszcze żadnego języka, bowiem nauka norweskiego jako pierwszego języka obcego może być ciekawym wyzwaniem dla każdego, kto chce rozpocząć przygodę językową.

Język norweski - dlaczego warto się go uczyć?

Norwegia jest krajem, w którym norweski jest językiem urzędowym. Oznacza to, że ​​znajomość norweskiego jest bardzo przydatna dla osób, które planują pracować lub mieszkać w Norwegii. Norwegia to kraj, który słynie z wysokiego poziomu życia i pięknej przyrody. Dlatego, jeśli chcesz lepiej poznać jego tradycje i kulturę, warto nauczyć się norweskiego, aby bez przeszkód móc posługiwać się nim podczas pobytu w tym pięknym kraju

Norweski ma wiele dialektów

 

Norweski ma wiele różnych dialektów, które różnią się między sobą znacznie. Jednym z powodów takiej różnorodności jest geografia Norwegii – kraj ten ma wiele regionów górskich i nadmorskich, co wpłynęło na rozwój różnych dialektów. Dlatego, jeśli chcesz nauczyć się norweskiego, warto zwrócić uwagę na to, jakie dialekty są najczęściej używane w Norwegii, aby móc porozumieć się z jak największą liczbą osób.

Metody nauki norweskiego

Jeśli chcesz nauczyć się norweskiego, możesz wybrać wiele różnych metod nauki. Możesz zacząć od nauki podstaw gramatyki i słownictwa, a następnie przejść do słuchania norweskich piosenek i oglądania norweskich filmów. Innym sposobem na naukę norweskiego może być udział w kursach językowych, a nawet w wymianie studenckiej lub pracy w Norwegii.

Jeśli rozważasz naukę w szkole językowej – Conversa ma świetną ofertę kursów języka norweskiego, które dobrane odpowiednio do potrzeb i oczekiwań kursantów przynoszą mierzalne efekty. 

Szukasz kursu języka polskiego dla obcokrajowców? Sprawdź naszą ofertę.

Zapisz się na kurs już dziś lub skontaktuj się z nami, aby omówić szczegóły oferty.

Pobierz darmowego e-booka i odbierz 20% zniżki na konsultacje i kursy!